Strona główna Tekstylia do łazienki Ręczniki Vossen Vegan Life – Pierwsze ręczniki wegańskie

Ręczniki Vossen Vegan Life – Pierwsze ręczniki wegańskie

Vossen

Na tegorocznych targach Heimtextil w styczniu, marka Vossen, jeden z wiodących europejskich producentów ręczników zaprezentował nową kolekcję ręczników. To pierwsze i jak na do tej chwili jedyne na świecie całkowicie wegańskie ręczniki. Ich wyjątkowość i jednocześnie ich wegańskość wynika z faktu, iż wszystkie składniki produkcji ręczników Vegan nie mają pochodzenia zwierzęcego.

Począwszy od surowca, czyli bawełny, sposobu jej uprawiania, zbierania i przetwarzania przędzy. A także poprzez użycie naturalnych roślinnych barwników i garbników, aż po nici użyte do konfekcji – żaden ze składników nie jest pochodzenia zwierzęcego. Pomimo to, ręczniki są niesamowicie miłe, miękkie i delikatne w dotyku oraz świetnie wchłaniają wodę.

Firma Vossen jest znana z umiłowania do jakości, technologii oraz nowinek technicznych. Do produkcji ręczników Vossen wykorzystuje najszlachetniejsze znane nam gatunki przędzy bawełnianej. Wśród nich jest między innymi bawełna PIMA. Jest to bawełna, która nadaje wykonanym z niej ręcznikom wyjątkowej miękkości i zdecydowanie zwiększa ich właściwości absorpcyjne.

Wszystkie ręczniki Vossen dostępne na polskim rynku możesz obejrzeć w sklepie Calvado

Doskonałą trwałość i walory użytkowe ręczniki Vossen zawdzięczają dość wysokiej gramaturze oraz innowacyjnej technologii produkcji, m. in Airflow Technology, Low Twist a także wyjątkowo gęsty splot.

Ręczniki Vossen to nie tylko technologia i wyjątkowa jakość. To również cała gama kolekcji ręczników, które charakteryzują się pięknym, bogatym i oryginalnym wzornictwem oraz niebanalną kolorystyką.

Ręczniki wegańskie możesz obejrzeć w sklepie Calvado.