Zanim opiszę szerzej dość częsty problem z woreczkami Silica Gel, odpowiem wprost na Twoje pytanie, bo pewnie to jet dla Ciebie najważniejsze – Czy Silica Gel jest trujące?

NIE! Silica Gel nie jest trujące i nie martw się jeżeli Twoje dziecko rozerwało woreczek z małymi kuleczkami i wzięło do ust kilka z nich lub nawet zjadło. Nic mu nie będzie.

A teraz aby w 100% zaspokoić Twoje zainteresowanie tematem Silica Gel napiszę co to jest, do czego się używa oraz jakie ma właściwości.

W dużym uproszczeniu Silica Gel to pewnego rodzaju piasek. Pod względem chemicznym to dwutlenek krzemu, który ma właściwości osuszające. Dlatego też bardzo często spotykamy go jak dodatkowy element w nowym opakowaniu np. obuwia, odzieży lub innych produktów, które producent chce zabezpieczyć przed ewentualną wilgocią. Silica Gel nadaje się do tego idealnie ponieważ ma bardzo duże możliwości absorpcyjne. Z uwagi na nie, ilość nie musi być duża aby spełnił swoją rolę – stąd właśnie takie małe torebeczki.

Dlaczego na Silica Gel jest napisane „DO NOT EAT” – Silica Gel pomimo, ze nie jest groźną substancją, sama w sobie po prostu nie nadaje się do spożywania.

W dużych ilościach Silica Gel może doprowadzić do pewnych problemów natury trawienne, ale pamiętajmy o adnotacji o dużych ilościach – zawartość nawet kilku torebeczek nie jest w stanie nam, ani dzieciom zagrozić.

Artykuł sponsorowany przez sklep z ekskluzywnym wyposażeniem wnętrz Calvado

 

silica-gel-packet

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA